Tools
Change country:
Sport – #diez
Încă o victorie pentru Moldova! Loredana Porcescu a câștigat aurul în cadrul Campionatului Jocurilor Balcanice
Ieri, 29 noiembrie, la București, s-a desfășurat Campionatul Jocurilor Balcanice, iar medalia de aur din cadrul acestuia a fost obținută de către Loredana Porcescu, reprezentanta Republicii Moldova în categoria F 62 kg – seniori. Articolul Încă o victorie pentru Moldova! Loredana Porcescu a câștigat aurul în cadrul Campionatului Jocurilor Balcanice apare prima dată în #diez.
diez.md
La Orhei a fost organizat un turneu de fotbal pentru incluziunea socială a copiilor
Special Olympics Moldova în parteneriat cu Federația Moldovenească de Fotbal au organizat în satul Vatici, raionul Orhei, turnee de incluziune socială prin fotbal. Evenimentele fotbalistice au avut loc sub umbrela programului UEFA Responsabilitate Socială și au avut scop dezvoltarea fotbalului printre copiii cu cerințe educaționale speciale și cei din familii dezavantajate social. Au participat 130 de copii la două categorii de vârstă U11 (opt echipe) și U15 (patru echipe), din raioanele Telenești, Orhei și Șoldănești. Articolul La Orhei a fost organizat un turneu de fotbal pentru incluziunea socială a copiilor apare prima dată în #diez.