5
Mediafax -
Articole noi
Mediafax -
Mourinho, despre înfrângerea din Liga Campionilor: Parcă am fost la război cu un pistol fără gloanţe
Tottenham a pierdut cu 0-1 în faţa celor de la RB Leipzig, în partida din Liga Campionilor, iar Jose Mourinho a pus această înfrângere pe seama accidentărilor numeroase ale jucătorilor săi. Portughezul spune că meciul cu RB Leipzig a fost ca şi cum ar fi mers la război fără gloanţe.
1 h
mediafax.ro
Reacţia Simonei Halep, după calificarea în sferturi la WTA Dubai: A fost foarte dificil. M-am speriat puţin
Simona Halep s-a calificat greu în sferturile turneului WTA Dubai, dar speră ca evoluţiile din partidele următoare să arate cât mai bine. Meciul cu Ons Jabeur a făcut-o pe româncă să recunoască faptul că a fost printre cele mai grele din ultimul timp.
mediafax.ro
Erling Haaland aproape a doborât un record mondial în timpul meciului cu PSG
Atacantul echipei de fotbal Borussia Dortmund Erling Haaland a alergat 60 de metri, în timpul meciului cu PSG, în 6,64 secunde, aproape de un record mondial.
mediafax.ro
Maşină de goluri. Haaland a devenit primul jucător din istoria Ligii Campionilor care înscrie de 10 ori în primele 7 meciuri
Erling Haaland continuă să stabilească noi recorduri impresionante. Atacantul Borussiei Dortmund a devenit primul jucător din istorie care ajunge la 10 goluri după doar şapte jocuri.
1 z
mediafax.ro
Liga Campionilor. Rezultatele primelor meciuri din optimile de finală
Marţi seară s-au jucat primele meciuri din faza optimilor de finală din Liga Campionilor. Atletico Madrid s-a impus cu 1-0 în faţa lui Liverpool, iar Borussia Dormund a câştigat cu 2-1 manşa tur cu PSG.
1 z
mediafax.ro
Din cauza epidemiei de coronavirus, China s-a retras din Cupa Davis înaintea meciului cu România
Echipa de Cupa Davis a Chinei s-a retras din play-off-ul Grupei Mondiale I, din cauza epidemiei de coronavirus. Astfel, întâlnirea România - China, programată să se desfăşoare la Piatra-Neamţ în 6-7 martie nu se va mai disputa, iar România a avansat în Grupa Mondială I.